מורעלת הנקה (צאו לי מהחולצה - כן! אני עדיין מניקה!)

אז מי לא שמעה, ״עד מתי יינק? עד כיתה א׳?״ או ״מה, את עדיין מניקה?״. ויש את אלה שאומרים: ״את סתם מניקה, זה פינוק ולא נותן לו כלום״ או ״הוא לא רעב, סתם מתפנק״.

היו כבר כמה פעמים שעניתי ״מה פתאום כיתה א׳! - עד ה צ ב א!״ והיו פעמים שאמרתי, ״ אנחנו בתהליכי גמילה״. כי תכלס, התחלנו גמילה בגיל חמישה חודשים כאשר התחיל מוצקים ומאז התהליך ממש איטי, אבל זה עדיין תהליך של גמילה!

זה ממש תלוי מי עומד מולי ומי העיר את ההערה. לא תמיד יש לי מצב רוח להתווכח או להסביר לאנשים מהי היא חשיבות ההנקה ואת האמת שלא זכור לי ששאלתי את דעתם, אז לפעמים אני ממש לא מעוניינת לפתוח בדו-שיח בנושא, כי הוא לא רלוונטי ולא יצליח לשנות את דעתי. אז מה היא דעתי? שאלה נפלאה. אני חושבת שכל אחת יכולה וצריכה לעשות מה שנוח לה ולבייבי שלה.

יש אמהות שלא מוכנות לתת תחליף חלב אם (מטרנה, סימילאק, נוטרילון וכו׳) כי הן מאמינות שחלב אם הוא הכי נכון והכי חשוב. יש גם אימהות שלא רוצות להניק, לא מתחברות לזה ומעדיפות לתת תחליף חלב אם. יש אמהות שמאוד רוצות להניק ומסיבות שונות לא יכולות (בעיות רפואיות, תרופות שהן חייבות לקחת שלא מתאימות להנקה ועוד ועוד). לא כל אחת מקבלת את סוג ההריון, הלידה או החוויה לאחר הלידה שהיא רצתה, אז צריך לזרום עם מה שיש ולהפיק ממנו את המיטב. לפעמים מילה בכיוון הנכון תעזור לאימהות בתחילת הדרך - מילת עידוד פה ושם תמיד עדיפה על: ״מה את נלחמת על זה? זה המון עבודה, עזבי, תני לו בקבוק״. אז בואו נהיה חיוביים ונצא מנקודת הנחה שהאמא הזו חלמה להניק ורוצה לתת את הכי טוב לתינוק שלה ובשבילה הכי טוב זה רק הנקה. אז היא תעבוד הכי קשה שהיא יכולה, תשאב ותניק סביב השעון. מילת עידוד פשוטה כמו "יופי!״ או אפילו ״וואו- זה בכלל לא קל, כל הכבוד לך!״ תהיה כל כך במקום!

אנשים יקרים, מכרים, חברים , משפחה יקרה, בשם אימהות/הורים רבים, בבקשה, תשמרו את התגובות שלכם לעצמכם. אם אין לכם משהו נעים ומעודד להגיד, אל תאמרו דבר. הנקה לא תמיד באה בקלות וכל מילה חשובה, אז עדיף שתהיינה מילים חיוביות באויר מלאות באהבה - תחושה שתעודד את הורמון האוקסיטוצין ותגרום לחלב לזרום!

תיוגים:

Featured Posts