איך ממשיכים להניק וחוזרים לעבודה?

מזל טוב! החלטת שאת מוכנה לחזור לחיים שהיו לך לפני הלידה? שימור ההנקה וחזרה למסלול הוא שילוב לא קל, אך אפשרי. מקווה שמה שאכתוב פה יעזור לך לעשות סדר בבלגן.

האמת שהדבר החשוב להבין פה זה שיש צורך לשמור על אספקת החלב (זאת במחשבה תחילה שזוהי באמת המטרה שלך). בעצם, חשוב להבין שאם את נמצאת בעבודה והתינוק צריך לינוק, זאת אומר שיקבל את חלב האם השאוב (שעבדת מאוד קשה לייצר!) בזמן שאת תשאבי לאוצר שלך מנה חדשה שתהיה מוכנה כבר למחר באותה השעה.

אם את יודעת בערך מתי תחזרי לעבודה אני ממליצה להכין כמה שקיות חלב כבר במקפיא, כדי שיהיה רזרבה. (להכין את הגיבוי הזה הייתי ממליצה להתחיל לשאוב כשלושה שבועות לפני מועד החזרה לעבודה: אפשר מיד לאחר סיום הנקה, או להניק מצד אחד ולשאוב מהצד השני).

עכשיו צריך לחשוב על הלוגיסטיקה של השאיבה בעבודה. אז למה אני מתכוונת? הינה שאלות שתצטרכי למצוא את התשובות אליהן:

האם תשאירי את המשאבה בעבודה או תביאי אותה איתך כל יום הביתה?

האם המשאבה מאפשרת שאיבה דו צדדית?

האם יש מקרר שבו תוכלי לשמור את חלב האם השאוב עד שתקחי אותו הביתה בסוף היום?

האם יש לך שקיות לאחסון חלב?

איך תקחי הבייתה את החלב?

האם יש לך כיור ומתקן לייבוש כדי לנקות את

הבקבוקים וחלקי המשאבה?

היכן תשאבי? האם יש לך משרד שתוכלי להשתמש בו? האם יהיה לך נח לשאוב ליד קולגות?

פינוי החלב – שאיבה? סחיטה? מה את מעדיפה?

אז הינה התשובות שיכולות לעזור לכן:

ממליצה שתהיה לכן שתי משאבות. אחת להשאיר בעבודה והשנייה בבית. איך עושים זאת? משאילים משאבה אחת (דו צדדית בעדיפות, הסבר על כך בהמשך) מיד שרה או מחברה ולבית רוכשים משאבה פשוטה יותר או ידנית. אפשרות נוספת היא לקנות את שתיהן או להשאיל את שתיהן. (שימו לב שאם אתן מקבלות משאבה יד שנייה – תבדקו שהיא פועלת כמו שצריך – משאבה טובה היא אחת שהמנוע שלה טוב! אני שלחתי למדלה את המשאבה שקיבלתי יד שנייה מחברה שלי כדי שיבדקו את המנוע לפני שהשתמשתי בה. הכל נעשה בדואר וממש בקלות – הם בדקו, תיקנו ושלחו חזרה). סוג המשאבה צריכה להתאים לצרכים האישיים שלך ושל תינוקך (כמה תצטרכי לשאוב, האם המשאבה דו צדדית וכו).

משאבה המאפשרת שאיבה דו צדדית היא נהדרת מכיוון שהיא חוסכת זמן! ועוד יותר נחמד, למדלה יש חזיה תומכת שאיבות!! אתן בטוח שואלות איזה חזיה??? זו חזיה שמאפשרת לך להמשיך לעבוד בזמן שאת שואבת חלב, היא מחזיקה שת הקונכיות של המשאבה במקום ומשחררת לך את הידיים! מצויין להמשך עבודה במשרד בזמן השאיבה.

הכיני קופסת פלאסטיק עם מכסה שבו תוכלי להניח את שקיות החלב השאוב במקרר. סמני את הקופסא שידעו שהיא שלך (מדבקות של ילדים או השם שלך).

תוודאי שיש לך ציידנית קטנה וקרחון ששומר על קור שבו תוכלי להביא את החלב הבייתה (במהלך היום שמרי את הקרחון במקפיא של המקרר).

אני ממליצה שיהי לך סבון כלים ומברשת לניקוי הבקבוקים וחלקי המשאבה במשרד, חשוב שהבקבוקים וכלי המשאבה ינוקו מיד לאחר שאיבה.

איפה תשאבי? תלוי איפה את עובדת וכמה נח לך מהקולגות שלך. יש אימהות שיושבות בחדר פתוח ושואבות מתחת לסינר הנקה. יש כאלה שנועלות את עצמן במשרד או בחדש ישיבות. יש אימהות שמעדיפות לשאוב בחדר עם אורות עמומים – תנסי – אולי יתאים לך!

חשוב לזכור שאת השאיבות מומלץ לעשות בשעות קבועות כל יום. מומלץ כ-15 דקות מכל צד (זוהי השאיבה הארוכה) ולהוסיף שאיבה של 5-7 דקות לפני ואחרי השאיבה הארוכה וכמובן להקשיב לגוף שלך ולשאוב בהתאם למלאות השד!

אם שאיבה לא מתאימה לך, את יכולה לבצע סחיטה ידנית של השד לתוך בקבוק או אפילו כוס זכוכית גדולה (רצוי שזו תהיה נקיה!).

אני ממליצה לך לדבר עם הסובבים אותך בעבודה על ההנקה ועל השאיבות, זה יכול לעזור בתמיכה שלהם ובמודעות בנושא.

וטיפ אחרון לשאיבה בעבודה: כדי לעזור לרפלקס שחרור החלב, אני ממליצה להסתכל על תמונה או סרטון של הקטן או הקטנה לשלך זה עוזר להרגע ולחייך!

Featured Posts