לילה ראשון עם סבא וסבתא (ובלי אמא ואבא) *טיפים להקפאת חלב אם

לא זוכרת מתי ואיך הסכמתי להתלוות לבן זוגי ולטוס לשבוע לצרפת, שם הוא התחרה באיירונמן ניס. את מיקום התחרות אני בחרתי - ועדיין- הייתי בהלם כשהגענו לנמל התעופה בן גוריון בלי הקטנצ'יק.

ההכנה לנסיעה הזו לא הייתה קלה.... שעות על גבי שעות של שאיבות. התוצאה: מקפיא שמלא רק בשקיות חלב אם מקוטלגות לפי תאריך (ומסומנות בכמות).

סבתא וסבתא עברו תדרוך 'הפשרה וחימום חלב אם' ותדרוך בנושא 'האכלה קצובה' (נקראת גם 'האכלה תומכת הנקה').

טיפים להקפאת חלב אם:

1. להקפיא בכמויות של 30 מ"ל ועד 80 מ"ל.

2. לפני העברת החלב לשקית ההקפאה, יש לרשום על השקית את תאריך השאיבה, כמות החלב ושם הילד (אם ינתן לאבא/לסבתא/סבא/דודה/למשפחתון/מעון/מטפלת).

3. להקפיא את החלב כשהשקית שטוחה. זה מאפשר איחסון טוב יותר והפשרה מהירה יותר.

4. לסדר בקופסאות (אפשר בקופסאת נעליים אפילו!) בתוך המקפיא לפי התאריכים (ולרשום על החלק הקדמי של הקופסא את התאריך של השקית הראשונה והאחרונה).

כמובן צריך לזכור שיש להמשיך לפנות חלב בזמני הארוחות כדי להמשיך לייצר חלב בזמן ההעדרות מהבית. כדי לעשות זאת הייתי ממליצה על משאבה ניידת (כזו שפועלת על סוללות בנוסף לחשמל). יש אמהות שמעדיפות את המשאבה הידנית שאפשר להפעיל אותה בכל מקום והיא יחסית שקטה למשאבה חשמלית. ולנכונות ויצרתיות על זמני ומיקומי השאיבה.

בזמן שחיכינו לעליה למטוס לצרפת, מצאתי את עצמי שואבת בחדר השירותים במסוף. כדי לחסוך בזמן, מצד אחד שאבתי עם המשאבה הידנית, ומהצד השני עם החשמלי. שאיבה זו חסכה ממני את הצורך לשאוב במהלך הטיסה. לכל מקום שנסענו וטיילנו לקחתי את המשאבות. וכל 3-4 שעות מצאתי פינה פרטית עם חשמל (לרוב חדרי שירותים לנכים) ושם פיניתי את החלב. שאיבה של 15-20 דקות הספיקה לי וחזרתי לשיגרת הטיול.

אירגנתי לי מראש תיק נשיאה עם כל החלקים של המשאבות כולל שקיות לשימור החלב (במידה וארצה לשמור חלב). את

התיק הזה לקחתי לכל מקום!

מכיוון שלא היה לי איך להחזיר את החלב השאוב הבייתה, הקשבתי לעצת הקוסמטיקאית שלי (ליטל ברנמן - ציפורה) והשתמשתי בחלב השאוב לשטיפת פנים! אפשר גם לתבול בחלב את הרגליים – מרכך את עור הרגליים בצורה משמעותית!

חשוב לזכור: תלוי לאן נוסעים ומשך הנסיעה - אפשר להצטייד בציידנית וקרחון לשמור על קור חלב האם בשקיות ולהביאו הבייתה לשימוש.

לאחר שלא הנקתי שבוע (ומאוד התיידדתי עם המשאבות), חיברתי את הקטנצ'יק לינוק תוך שניות אחדות מהרגע שבו נכנסנו לדלת...הרגשת הקלה ואהבה התמלאה בי. אין כמו בבית.

תיוגים:

Featured Posts