איך לחזור לכושר לאחר לידה?

אתן בטוח מבינות אותי כשאדבר על הג'ינס האהוב עלי וכמה שחיכיתי לרגע שאצליח להכנס אליו (ולסגור את הכפתור!) לאחר הלידה. אז איך יורדים במשקל וחוזרים לגזרה שהייתה לנו לפני ההריון?

הסוד לחזרה לגזרה הוא כח רצון והתמדה של פעילות גופנית ותזונה נכונה, ואוסיף גם את אלמנט ההנקה. אכילה נכונה ומאוזנת תעזור לגוף להתאושש ותעזור בייצור חלב. פעילות גופנית תעזור בשיפור ושימור הכושר תוך כדי שריפת אנרגיה ובשילוב עם הנקה יותר אנרגיה תשרף (תהיה בשימוש גם לפעילות הגופנית וגם לייצור החלב).

לא משנה מהו סגנון האימון המועדף עליך – ישנם מספר דברים שכדאי שתדעי לפני שאת חוזרת לאימונים אינטנסיבים.

קבלי אישור להתאמן. לארח הריון ולידה רצוי לקבל אישור מרופא/ת הנשים שלך לחזור להתאמן. תוכלי לבקש אישור כזה בבדיקה שמבקשים שתקבעי כשישה שבועות לאחר הלידה.

התחילי לאט ובהדרגה. אין צורך להעמיס על עצמך יותר מידי (יש מספיק גם ככה!). שלבי הליכה עם הליכה מהירה, טיול בשכונה לך ולתינוק/ת.

איכלי בריא. תזונה נכונה תעזור בהתאוששות מהאימון, בירידה במשקל ובהנקה.

שתי מים. שתי מים במהלך היום, לפני האימון, במהלך האימון ולאחריו. המים חיוניים להתאוששות שלך ולהנקה!

קיבעי מטרות. תבחרי לעצמך כמה יעדים שתוכלי לעמוד בהם (אם רצית לרוץ מרתון או שניים אחרי הלידה זה מצויין- אבל תני לעצמך זמן מספיק להתאמן). את היעדים את יכולה לעדכן כל שבוע/שבועיים או לפי מידת ההתקדמות שלך. את העומס תוכלי להעלות לפי מידת ההתקדמות.

תשמרי על אופטימיות. תזכרי שכל צעד הוא התקדמות, גם אם אלא צעדים קטנים, הם בכיוון ההצלחה.

שלבי את התינוק/ת שלך באימונים. גם זמן איכות יחד וגם מפתח להם את המוטוריקה.

תקשיבי לגוף שלך ותתאמני בהתאם.

תתייעצי עם איש/אשת מקצוע. וודאי שהתרגילים שאת עושה מותאמים ליכולות שלך ולצרכי המיוחדים של הגוף שלך לשיקום לאחר הריון ולידה.

דוגמא למטרות:

להספיק לאכול 3-5 ארוחות ביום עם הרבה מים. לצאת להליכה עם העגלה שלוש פעמים בשבוע ולהוסיף אימון יוגה/פילאטיס/אימון אחר שאת פיסית מוכנה לחזור אליו. לאחר שבועיים שלושה, אפשר להחליף הליכה באימון יוגה/פילאטיס/אימון אחר ולאחר שבועיים לחזור לשלוש הליכות בשבוע עם שני אימונים.

צריכות עזרה בקביעת מטרות?

מעולה, זו המומחיות שלי! אשמח לעזור כדי שאת תוכלי לחזור ללבוש את כל הבגדים האהובים עליך!

צרי איתי קשר שתוכלי להגשים את המטרות שלך!

לפני קצת יותר משנה פנתה אלי רותי שלומוביץ המייבאת חזיות הנקה מושלמות (גם נוחות להנקה וגם נראות פגז) שאכתוב 'טיפ' לאתר המותג שלה: תותיז. ישבתי וחשבתי, הנקתי (כמובן עם החזיה שרכשתי אצל תותיז) וכתבתי את המאמר: "טיפים לחזרה לכושר אחרי הלידה".

Featured Posts